PATARIMAI PATOGIAM ŽINDYMUI VIEŠUMOJE

Žindymas viešumoje dar vis yra lyg stigma vakarų visuomenėje, todėl daugelis mamų jaučiasi itin nejaukiai patenkindamos savo pagrindinį mažylio poreikį.

Taip buvo ne visada – moterys žindydavo prieš tūkstančius metų gentainių akivaizdoje, mūsų protėviai žįsdavo mamoms dirbant laukuose ir dainuojant liaudies dainas, moterys laisvai ir atvirai žindydavo kolonijinės Amerikos, didžiosios depresijos laikais ir, jei dar nepakanka pavyzdžių, galima rasti virs 12 mln. žindančios Marijos, Jėzaus motinos atvaizdų (įskaitant ir ant katedrų sienų Romoje).

Visgi, šiais laikais moterys žindyti viešai drovisi, ir tai daugeliu atvejų yra pasekmė susiformavusio/suformuoto požiūrio, kad atvira krūtis žindant yra neestetiška, vulgaru (nors jos paskirtis ir yra išmaitinti vaikelį, o ne vilioti praeivius). Todėl moterys bando žindymą padaryti kuo mažiau atvirą, tiek dėl to, kad pačios jaustųsi komfortiškai ir saugiai, tiek tam, kad netrigdytų aplinkinių.

Tad štai keli triukai ir patarimai, kaip patogiai žindyti viešumoje, kai ramią ir privačią vietą rasti sunku:

Žindymo skraistė

Žindymo skraistė tikrai yra patogus variantas, kai norisi paslėpti žindymą nuo aplinkinių akių. Neretai tai ir pagalba, kai mažylis pavargsta nuo aplinkos stimuliacijos – žmonių, triukšmo, judesio, kvapų..

 Kokybiška skraistė turėtų būti pagaminta iš gerai orui laidžių medžiagų, kad po ja nebūtų sukurtas „šiltnamis“. Vasaros metu po skraiste gali būti dar karščiau, tad didėja perkaitimo tikimybė, o ir pats vaikelis, kai karšta, gali žįsti labai neramiai.

Minusai -žindymo skraistės neretai greitai išaugamos, kai mažyliui pradeda nepatikti būti „po priedanga“. Taip pat neretai sudėtinga įduoti krūtį dengiantis skraiste.

Jeigu neturite žindymo skraistės ir neplanuojate pirkti, jos funkciją puikiai gali atlikti didelis plonas šalis (vėlgi, svarbu, kad medžiaga būtų gerai laidi orui) surištais kampais ant vieno peties arba net tampri vaikjuostė.

Patogi žindymo poza

Kur bežindytumėte – žindymo poza ir technika išlieka svarbiausiu dalyku. Kai vaikelis auga, daugelis moterų pažymi, jog nelabai patogu laikyti jį tradicinėje horizantalioje pozoje ant rankų, ypač, kai norisi prisidengti – tam nebėra laisvos rankos. Tad galima išbandyti Australietišką, arba mieliau – „Koalos“ pozą patogiam žindymui viešumoje. Ji leidžia žindyti patogiai, ir efektyviai sukontroliuoti apžiojimą.

Žindyti koalos poza labai patogu tiek sėdint, tiek klūpint. Sėdint nugara turi būti tiesi, koja, ant kurios „sėdi” kūdikis – ištiesta į priekį ir tvirtai atremta į žemę.

Australietiška žindymo poza, kitaip – „koalos”

Nesistenkite nustumti žindymo

Jeigu mažylis pradeda rodyti alkio ženklus, geriau to neignoruoti dėl daugelio priežasčių ir viena jų – chaotiškas žindymas. Peralkę, suirzę mažyliai sunkiau apžioja krūtį, neramiau žinda, tad iš techninės pusės kalbant – krūties įdavimas gali sukelti nemažai streso, ir ko jau ko, bet diskretiškumo tuomet būna ne itin daug – garsiai verkiantis mažylis ir iš paskutiniųjų , „po devintu prakaitu“ besistengianti jam įduoti krūtį mama. Tad kai kūdikis rodo pirmuosius alkio ženklus (galvytės sunkinėjimas į šonus, čepsėjimas lupytėmis, išsižiojimas, kumštukų trynimas į veiduką, kišimas į burną) – pradėkite ieškoti ramios vietelės žindymui.

Žindymas nešant

Jei atvirai, tai – vienas nuostabiausių būtų žindyti viešumoje. Įgudus jis tampa nepakeičiamu, norint mamai žindymo metu išlikti mobiliai. Nešioklėje ar žiediniame slinge vaikelį galima žindyti bet kada ir bet kur – keliaujant žygyje, apsipirkinėjant, vaikščiojant parke, lakstant paskui vyresnį vaikelį. Tai taip pat yra labai diskretiška ir intymu – 99 procentais įgudus taip žindyti niekas to nepastebės, o mažylis bus ramus prigludęs prie mamos kūno, netrigdomas aplinkos. Tereikia tik tinkamos ergonomiškos nešiojimo priemonės ir šiek tiek praktikos – geriausia bandyti jau tada, kai žindymo technika nebekelia sunkumų ir su savo nešiojimo priemone susidraugavote – visko iškart gali būti per daug.

Tinkama apranga žindymui

Rūbai gilesne iškirpte, su sagutėmis priekyje, laisvesnio stiliaus, tampa kiekvienos žindyvės pirmaisiais pasirinkimais sprendžiant, ką gi apsirengti.

Visada reiktų ivertinti, kad jeigu yra tikimybė žindyti viešumoje geriau vengti rūbų, kuriuos reiktų bent dalinai nusirengti, kad mažyliui būtų „patogus priėjimas“ prie krūties. Pavyzdžiui – ilga palaidinė ar suknelė uždaru priekiu.

Taip pat verta investuoti ne tik į žindymo liemenėlę, bet ir į marškinėlius žindančioms ant petnešėlių – tai labai universalus rūbas. Tarkime, pasikėlus megztinį ar kitą palaidinę nereikės jaustis nepatogiai (ar vėsiai) dėl apnuoginto liemens.

Dvejų marškinėlių taisyklė

Tai puikus biudžetinis variantas žindymui  incognito. Maškinėliai arčiau kūno turėtų būti tamprūs ant petnešėlių ar didele iškirpte, kad būtų galima patogiai nutempti po krūtimi, o ant viršaus – bet kokia norima palaidinė. Patogu, universalu, ekonomiška – galima sutaupyti neperkant kelių skirtingų dailių žindymo palaidinių.

Papildoma amunicija

Žindant gali pasitaikyti ir nelaimių, tad pravartu iš anksto apsirūpinti papildomu viršutiniu rūbu, papildomais įklotais į liemenėlę ( galima naudoti ir pieno surinkėją, jeigu žindant iš kitos krūties pienas teka labai gausiai), marliukais. Pieno dėmes taip labai gerai išvalo daugelis drėgnų servetėlių.

Sėkmingų žindymų ir naujų atradimų!

Emilija Vičiūnienė
Soc. Tinklai
Latest posts by Emilija Vičiūnienė (see all)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *